HURGHADA.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Ďalšie destinácie: Ain Soukhna | El Gouna | Makadi Bay | Safaga | Marsa Alam || Sharm El Sheikh | Alexandria | Káhira

Sharmelsheikh.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Hurghada - Egypt - Last Minute Dovolenka 2024!

El Gouna - unikátne mestečko v Egypte

Útulné, malé na turizmus orientované mesto El Gouna nájdete iba 22 km od hlavného letoviska regiónu, Hurghady, na krásnom pobreží Červeného mora.

El Gouna, Egypt

Je to neobyčajné malé mestečko, kde ľudia radi trávia svoje dni obklopení slnkom a pohodou. A to iba neďaleko od hlavného letiska Hurghada. Žije tu okolo 24 tisíc ľudí, ktorí majú možnosť využiť bohaté mestské materiálno-technické zázemie. Nájdete tu prirodzene aj školu a nemocnicu. Nemocnica je nad očakávanie, veľmi dobre vybavená, pokojne tu môžete navštíviť stomatológiu či pediatriu alebo rôzne iné odvetvia, aké v núdzi potrebujete. V prípade nehôd pri potápaní tu tiež funguje oddelenie s dekompresnou komorou a jednotka intenzívnej starostlivosti. Centrum mesta predstavuje rušné námestie Tamr Henna, kde nájdete rôzne obchody od potravinových až po oblečenie, a samozrejme reštaurácie a obchody so suvenírmi, aby ste si odniesli niečo na pamiatku. Večer je na námestí bohatý program.

El Gouna, Egypt

Ak by ste hľadali typické egyptské trhy souq / souk, v El Goune ich tiež nájdete. Ponúkajú tu rôzne potraviny, domáce výrobky a exotické korenie. Abydos, Abu Tig a Abu Tig Extensiontri prístavy na pobreží, kde po rekonštrukcií môžu kotviť luxusné jachty. Mestečko pôsobí ako tie typické stredomorské mestá a keď sa po ňom prejdete, pochopíte, že sa môžete cítiť v bezpečí a príjemne. Architektúru mesta tvorili svetoznámi architekti, môžete tu obdivovať kombináciu moderných a tradičných prvkov.

El Gouna, Egypt

Zažite nezabudnuteľnú dovolenku v El Gouna

Čaká na vás široká ponuka ubytovania pre turistov. Dokonca si tu môžete prenajímať dovolenkové apartmány po celý rok. Ak sa rozhodnete ubytovať v hoteli, musíte vedieť, že sú postavené popri umelých kanáloch na ktorých uvidíte turistov premávajúcich sa loďkami. Najlepším spôsobom oddychu je práve prechádzka alebo posedenie pri týchto nádherných vodných kanáloch. Úplné pohodlie poskytuje 3 tisíc hotelových izieb na pláži od jeden až po päť hviezdičkové hotely s all inclusive službami.

El Gouna, Egypt

Pozrite si naše 2 tipy na ubytovanie. Nedávno postavený boutique hotel La Maison Bleue sa považuje za jedinečný. Jeho vybavenie nám pripomína minulosť. Izby aj miestnosti sú jedinečne zariadené, nábytok a dlažby sú všade v inom štýle. Hotel by sme mohli prirovnať k veľkolepému zámku z 19. storočia, ktorý bol navrhnutý Amr Lhalilom, interiérovým dizajnérom. Materiály a individuálne kúsky boli importované až z Talianska a Francúzska. A osvedčený, aj našimi turistami vyhľadávaný, Labranda Club Paradisio El Gouna, 4 hviezdičkový hotel, ktorý vám ponúkne ubytovanie v tesnej blízkosti pieskovej pláže. Z časti hotelov je to do centra El Gouny iba pár minút, no pokojne si môžete zavolať aj taxík. Pre romantikov sa odporúča využiť možnosť romantickej prepravy tuk-tukom.

El Gouna, Egypt

Pláže El Gouna

Čaká na vás až 10 km piesočných pláži s bohatým podmorským svetom, ktorý musí preskúmať každý. Pláže, lagúny a malé ostrovy vás na pobreží búdu takmer rovnako lákať ako podmorský svet El Gouny. Tento dovolenkový raj v Egypte v ničom nezaostáva za známejšími lokalitami v okolí (Hurghada, Safaga, Makadi Bay, Soma Bay). Pobrežia a pláže ponúkajú veľa podnikov a barov, s rôznymi unikátnymi ponukami v jednotlivých dňoch v týždni. Mangroovy Beach, Marina Beach a Zeytouna Beach sú hlavné pláže na El Goune. Pričom Zeytouna Beach sa nachádza na blízkom ostrovčeku.

El Gouna, Egypt

Populárnymi atrakciami na plážach El Gouny sú surfovanie a rôzne vodné športy. Miestne podmienky sú ako stvorené pre kitersurfing na plážach Buzzha Beach, Mangroovy Beach a Three Cornes Ocean View. Máte možnosť však vyskúšať a zabaviť sa aj pri windsurfingu, vodnom lyžovaní, parasailingu, šnorchlovaní a potápaní. Lekcie vodných športov si tu môžete zobrať tiež v rôznych kluboch, dokonca ani rodinné potápanie nie je problémom v El Goune. V každom certifikovanom vodnom centre sú poskytované aj kurzy pre najmenších.

El Gouna, Egypt

Nachádza sa tu Sliders Cable Park, čo je najväčším cable wakeboard parkom v severnej Afrike, ale aj celosvetovo. Pri tomto vodnom lyžovaní ťahajú človeka s káblom, pomocou elektromotora. Pre ešte väčší zážitok sa môžete zúčastniť rôznych výletov do východnej časti púšte a spoznať miestne safari. Máte možnosť si vyskúšať aj netradičné veci ako návštevu púštnej dedinky, večeru s beduínmi, jazdu na ťavách, alebo jazdu po dunách s džípom.

El Gouna, Egypt

Služby ponúkajú aj najkvalitnejšie golfové ihriská pre začiatočníkov aj pre profesionálov a to po celý rok. Pritom si so sebou nemusíte niesť svoje vybavenie, jednoducho si ho môžete vypožičať spolu s vozíkom. Pre začiatočníkov je tu možnosť kurzov golfu.

El Gouna, Egypt

Ak je pre Vás to pravé orechové golfová dovolenka, tak potom si treba v destinácii El Gouna rezerovať moderný Hotel Steigenberger Golf Resort, ktorý ponúka možnosť najlepšieho golfového ihriska v lokalite.

Last Minute - Dovolenka 2017

Ubytovanie v destinácií El Gouna

Hotel Steigenberger Golf Resort (5*)
Hotel Movenpick Resort & Spa El Gouna (5*)
Hotel Sheraton Miramar (5*)

Hotel Mosaique (4*)
Hotel Panorama Bungalows Resort (4*)
Hotel Club Paradisio El Gouna (4*)

Hotel Sultan Bey (3*+)
Hotel Ali Pasha (3*)

Zaujal vás niektorý hotel, oslovila vás recenzia? Objednajte si ho, dovolenku cez našich partnerov. Garantujeme najnižšiu cenu na trhu! Oceníte tým našu snahu budovať najkvalitnejší informačný bedeker o destinácii Hurghada / Egypt. Ďakujeme vám!

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

hurghada, hurgada, egypt, dovolenka, potápanie, výlety, more, safari, giftun

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Hurghada.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com