HURGHADA.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Ďalšie destinácie: Ain Soukhna | El Gouna | Makadi Bay | Safaga | Marsa Alam || Sharm El Sheikh | Alexandria | Káhira

Sharmelsheikh.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Hurghada - Egypt - Last Minute Dovolenka 2024!

Hurghada (Egypt) - Atrakcie / Výlety

Fakultatívne výlety z Hurghady

Luxor (1-deň)
Cena: cca. 65 - 80 USD
Výlet za pamiatkami staroegyptskej civilizácie do mesta stých brán - Téb, dnešného Luxoru, ktoré bolo v minulosti jedným z hlavných miest Egypta. Cesta vedie cez púšť do údolia rieky Níl. Ako prvý navštívite chrám v Karnaku (môže to však byť aj posledný bod programu pri ceste späť) na východnom brehu Nílu, potom nasleduje západný breh Nílu – zastavíte sa pri Memnonových kolosoch, pozriete si mystické Údolie kráľov a jedinečný Chrám kráľovnej Hatšepsut. Niektoré CK Vás zoberú aj do dielne na alabaster, špecializovanej parfumérie, či múzea papyrusu. V cene výletu je zahrnutý obed, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom. 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Káhira (1-deň)
Cena: cca. 70 - 85 USD
Jednodňový výlet do mesta tisícky minaretov - Káhiry, hlavného mesta Egypta. Zúčastníte sa prehliadky Saladinovej mešity, Egyptského národného múzea s Tutanchamónovým pokladom, Veľkých pyramíd a tajomnej Sfingy v Gize. Okrem toho Vás môžu niektoré CK zobrať do dielne na alabaster, špecializovanej parfumérie, či múzea papyrusu. Majú z toho províziu, ak si tam niečo kúpite, takže je to často súčasť programu. Návrat do Hurghady vo večerných hodinách. V cene výletu je zahrnutý obed v Káhire, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom. 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Káhira (2-dni)
Cena: cca. 110 - 150 USD
Prvý deň sa zväčša zhoduje s programom 1-dňového výletu. Navyše večera na lodi na Níle. Ubytovanie v 4-hviezdičkovom (skôr ale čakajte 3-hviezdičkový) hotely s raňajkami. V rámci druhého dňa prehliadka starej Káhiry, koptskej časti mesta, najväčšieho egyptského bazáru Khal El Khalili a Citadely s alabastrovou mešitou Muhammada Alieho. Návrat do Hurghady v nočných hodinách. V cene výletu je zahrnutý po obe dni obed v Káhire, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom. 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Pyramidy v Gize Vylet smer Kahira

KÁHIRA (1 deň) + ALEXANDRIA (1 deň) 
Cena: cca. 110 - 155 USD
Odchod skoro nadránom, alebo ešte v noci. Prvý deň začína návštevou Saladinovej mešity, po nej je obed. Po obede návšteva Egyptského národného múzea, ďalej pyramídového areálu v Gize a veľkej Sfingy. Večera na lodi na Níle. Prenocovanie v hoteli s raňajkami. Druhý deň presun do Alexandrie, návšteva katakomb Kom eš-Šukáfa, akvária, záhrady Montazah, mešity Abou el Abasa, Alexandrijskej knižnice.

Aquapark
Cena: cca. 25 USD
Deti do 12 rokov platia 15 USD, do 6 rokov 10 USD.
Nekonečná zábava v najväčšom aquaparku v Egypte v TITANIC-u! Čo Vás tu čaká? Nielen vodné šantenie pre celú rodinu po celý deň. Odvážlivcom odporúčame kĺzačku hlavolam, na ktorej zažijete 15 m totálneho vzrušenia. Môžete vyskúšať vesmírnu dieru, multisurf, lietajúci koberec, adrenalínový rafting, volný pád, plávajúce drevo atď. A pre tých najmenších a menej odvážnych je tu dúhová, chobotnicová, sloníkova, hadia, delfínová kĺzačka, vodná veža a rôzne sprchy v tvare klauna, tučniaka atď. Bazény sú vždy teplé a poniektoré majú aj vlny a vírenie. Otvára sa od 10:00 hod. ráno až do 17:00 hod. večer. Obed nie je zahrnutý v cene, ale slnečníky a lehátka ano!

Vstupné od 14:00 hod. do 17:00 hod.: pre dospelých 18 USD a pre deti 10 USD.

Výlet loďou na koralový ostrov
Cena: cca. 20 - 35 USD
Zažijte egyptské Tahiti! Najčastejšie sa organizuje tento typ výletu na ostrov Giftun. Loď (jachta) zakotví najskôr pri koralových útesoch vhodných na šnorchlovanie, potom pri koralovom ostrove. Na ostrove (nie je na ňom žiaden strom, slnečník) sa môžete opaľovať na bielej pieskovej pláži, či kúpať pri jeho brehoch, oveľa bohatších na život pod vodou ako u väčšiny hotelových pláži. Výlet zahŕňa ľahký obed (hladoši si určite nech niečo kalorické pribalia!) na lodi. Je tu i možnosť si požičať zdarma vybavenie na šnorchlovanie. Dokonalý relaxačný pobyt bez výkladu.

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Pobrežie ostrova Giftun Pláž ostrova Giftun

Safari
Cena: cca. 30 - 35 USD
Dobrodružný poldňový výlet na džípoch cez pustú púšť (uvidíte fatamorgánu), s horami v pozadí, do beduínskej dedinky. Beduínky pečú placky, chovajú gazely a ponúkajú tradičné výrobky, ako napríklad korenie a šperky. Ponúknu Vám ibištekový čaj a fajčenie vodnej fajky. V cene je zahrnutá jazda - prechádzka (asi 200 m úsek) na ťavách a tradičná večera - barbecue, ktorá sa pripravuje (chystajú ju vodiči džípov) počas odpoludnia. Večer beduíni hrajú na hudobných nástrojoch, spievajú a vyzývajú hostí do tanca, no musíte mať na túto udalosť šťastie. V cene zájazdu je zahrnutá doprava klimatizovanými džípmi, jazda na ťavách, obed alebo večera a sprievodca.

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Safari na motorkách
Cena: cca. 40 USD (2 osoby 1 motorka)
Cena: cca. 50 USD (1 osoby 1 motorka)
Skutočný adrenalín! Program takmer totožný s klasickou Safari ale navyše k výletu patrí jazda na štvorkolkách (od 30 minút do 3 hodín) po púštných dunách.

Podmorská ponorka
Cena: cca. 50 - 60 USD
Nádhera korálov a podmorského sveta z blízka a v suchu. 2-hodinový výlet (samotná plavba trvá 90 minút) žltou ponorkou Sindibad na otvorenom mori, ponor priamo do hlbín Červeného mora, až do hĺbky 20 m, kde môžete obdivovať a fotografovať rôzne druhy koralových útesov a farebných rýb. Po plavbe majú klienti možnosť pobytu v menšom aquaparku hotela Sindibad, kde kotví ponorka. Na palube sa podáva občerstvenie. Anglicky hovoriaci sprievodca.

Deti  do 6 rokov majú zľavu 50 percent.

Loď s preskleným dnom - ISIS
Cena: cca. 25 USD
Výborná príležitosť sledovať úchvatnú faunu a flóru Červeného mora z bezpečia a sucha lode s preskleným dnom ISIS. Dvojhodinovým výletom Vás sprevádza anglicky hovoriaci sprievodca.

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Potápanie
Cena: cca. 50 USD
Kurz potápania pre nepotápačov. Po zácviku v bazéne, nalodenie na jachtu a ponor s potápačským výstrojom do hĺbky 8 metrov. Možnosť aj trojdňového výcviku s licenciou. Vyučuje slovensky či česky kvalifikovaný potápač.

Potápanie v Egypte Potapáčske centrum

Sharm El Naga - Korálový ráj
Cena: cca. 40 USD
Výlet do jednej z najkrajších korálových zátok Sharm El Naga. V bezprostrednej blízkosti pláže máte možnosť pozorovať široký korálový útes a pestrofarebné ryby. Vhodné pre všetkých, ktorí sa neuspokoja už zväčša so zničenými koralmi pri hotelových komplexoch. V cene je obed v reštaurácii.

1000 a 1 noc (Alf Leila Wa Leila) - folklórny večierok
Cena: (zábavný program cca. 25 USD)
Cena: (doplatok za večeru cca. 10 USD)

Folklórny večer, počas ktorého uvidíte prehliadku tradičného egyptského folklóru. Vystúpenie fakíra, orientálna show Tanora, brušná tanečnica, šou s koňmi a veľa iného. Šou sa koná v areáli, ktorý bol postavený ako malá kópia Egyptského národného muzea. Súčasťou akcie je svetelná a zvuková show. V hoteli 1000 a 1 noc sa budete cítiť ako v rozprávke.

El Gouna Sea Trip
Cena: cca. 40 - 55 USD
Celodenný výlet na lodi s návštevou mestečka El Gouna, ktoré je považované za „egyptské benátky“. Postavené bolo na umelo vytvorených lagúnach. Počas plavby je možnosť rybárčenia a šnorchlovania na mori. No najväčším lákadlom je samotná prehliadka tohto neobyčajného mesta na loďke po lagúnach a návšteva Akvária. Priamo na lodi je podávaný obed.

Fakultatívne výlety sú organizované v spolupráci so zahraničnými partnermi CK a môžete si ich zakúpiť prostredníctvom delegátov. O podrobných možnostiach fakultatívnych výletoch, ako aj aktuálnych cenách Vás bude informovať Váš delegát na informačnej schôdzke. Ak chcete ušetriť, pýtajte sa na tzv. balíčky programov.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

hurghada, hurgada, egypt, dovolenka, potápanie, výlety, more, safari, giftun

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Hurghada.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com