HURGHADA.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Ďalšie destinácie: Ain Soukhna | El Gouna | Makadi Bay | Safaga | Marsa Alam || Sharm El Sheikh | Alexandria | Káhira

Sharmelsheikh.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Hurghada - First Minute Dovolenka 2019!

Marsa Alam - Sprievodca dovolenkou

Marsa Alam je letoviskom na ideálnu dovolenku plnú slnka, relaxácie, nájdete tu dokonalé podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Pred dovolenkou si prečítajte tieto praktické informácie, náš bedeker.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Marsa Alam sa nachádza najjužnejšie zo všetkých prímorských letovísk Egypta. A práve preto je zároveň najteplejším. Nachádza sa asi 210 km na sever od obratníka Raka, čo znamená, že si koncom júna naplno užijete slnka, pravú letnú horúčavu. Návštevníci sa potešia veľkým piesočným plážam a nádhernému pobrežiu Červeného mora. Marsa Alam nemá žiadne centrum mesta ako napr. Hurghada, tým pádom tam ani nie je príliš rušno.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Čo zasa niektorým turistom viac vyhovuje, všetkým, čo preferujú pokojnejšie destinácie. Ak túžite po idylickej a tichej dovolenke na pláži, zamierte rovno na hotelovú pláž, či hoci aj mimo rezort, kde nestretnete veľké masy turistov a nezažijete veľký ruch okolo seba ako v populárnejších letoviskách. Nepoškodené korálové útesy tu prídu hľadať tí, ktorí milujú šnorchlovanie a potápanie.

Cestovanie do Marsa Alam

Veľká výhoda Marsa Alam je, že vlastní letisko, takže sa tam dá dostať priamo, bez zdĺhavého presúvania sa autobusom zo vzdialeného letiska. Pre priame lety využite letisko Schwechat pri Viedni, ktoré ponúka lety celoročne. Počas dovolenkovej sezóny, teda cez leto, Vás z Bratislavy ale tiež občas aj z iných slovenských miest - letísk do Marsa Alam dopravia letecké spoločnosti prostredníctvom chartrových letov a to v cene 359 € za spiatočnú letenku. Kontaktujte vo veci prípadnej voľnej letenky najbližšiu CK. Ak však nenájdete vyhovujúce letenky, môžete využiť letisko v Hurghade pre priblíženie sa k cieľovej destinácii. Cesta do Marsa Alam následne potrvá autobusom asi 2,5 – 3 hodiny.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Dovolenku v egyptskom letovisku Marsa Alam si môžete užívať, ak idete cez cestovnú kanceláriu, 8, 11, 12 alebo až 15 dní. Je však potrebné si zaobstarať na cestu vízum. Priamo na mieste (letisko v Egypte) ho však zoženiete tiež, za približne 28 € na jednu osobu. Cez CK je jeho cena neraz aj násobna...

V Egypte, počas dovolenky, odporúčame dodržiavať nasledujúce pravidlá a tipy:

  • vodu piť iba balenú, z uzatvorených originálnych fliaš
  • ak sa ovocie pred konzumáciou nešúpe, radšej ho nejedzte
  • zeleninu jedzte iba po jej uvarení
  • ak máte chuť na zmrzlinu, konzumujte len balenú z overeného obchodu
  • zabezpečte si vhodnú obuv do mora – kvôli koralom

Marsa Alam a jeho počasie a podnebie

V Marsa Alam skoro nikdy nezažijete dážď, pretože tu vládne typické púštne počasie. Dokonca ani oblačné počasie sa tu nevyskytuje často. Ak áno, tak skôr cez leto. Najdlhší slnečný svit cez deň je v mesiacoch jún a august, vtedy slnko svieti priemerne 12 až 13 hodín. Keď sa tu však vyberiete počas novembra a februára, slnko si užijete iba 9 - 9,5 hodín denne. Vysoké teploty však nie sú ničím výnimočným a prevládajú po celý rok. Najteplejšie je samozrejme v lete - v júni až auguste, kedy vám teplomer ukáže teplotu okolo 35°C. Nech vás ale neprekvapí, keď sa teplota vyšplhá aj na 40°C. Vietor od mora ale robí aj vyššie teploty dobre znesiteľnými. Najchladnejšie cez rok je v decembri až februári, kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo stále príjemných 23 – 24°C cez deň, no v noci to už chce teplejší odev.

Teplota mora v Marsa Alam

Ideálne kúpanie v mori zažijete v máji až novembri, kedy je teplota vody asi 26 - 29°C. V auguste je more najteplejšie a v zime jeho teplota klesne pod 22 - 24°C. Takže najjužnejšie letovisko Egypta je ako jediné vhodné pre ozaj celoročnú „letnú“ dovolenku.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Ak sa chystáte potápať v máji až septembri, je odporúčané zobrať si 3 mm neoprén. V ostatných mesiacoch sa odporúča zobrať si 5 mm neoprénový oblek. Hlbšie vody sú samozrejme vždy chladnejšie, na to netreba zabúdať. V januári až marci sú tu častejšie obdobia s vyššou rýchlosťou vetra a more je vtedy drsnejšie. Celkovo sa však potápanie nezvykne rušiť kvôli búrlivému moru.

Šnorchlovanie a potápanie v Marsa Alam

Najväčšia turistická atrakcia a naozajstné bohatstvo Marsa Alam sú koralové útesy pri pobreží. Objavíte tu hneď niekoľko turistami, ale aj profesionálmi, obľúbených, vyhľadávaných lokalít.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Marsa Abu Dabab, ktoré leží približne 30 km na sever od mesta, je jedným z najpopulárnejších potápačských miest. A nie je to pre krásne koralové útesy, áno, aj tie tam sú, ale je to lokalita, kde s najväčšou pravdepodobnosťou stretnete morské korytnačky. Ďalšie Abu Dabbab útesy ležia neďaleko a sú takisto obľúbeným miestom na potápanie. Pri potápaní v hĺbke 15 - 25 metrov môžete nájsť sieť jaskýň a vrak malej potopenej lode. Celkovo je v okolí Marsa Alam 5 zaujímavých vrakov lodí.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Na koralový útes Sataya sa dostanete jedine loďou. Rezervujte si ju vopred. Plavba trvá približne 2,5 hodiny a dostanete sa do nádhernej zátoky, kde budete mať možnosť stretnúť delfínov. Delfíny sú na ľudí zvyknuté, čo znamená, že si ich spoločnosť môžete vychutnať naplno a takisto si s nimi môžete zaplávať v pre nich prirodzenom prostredí. Na tomto útese však môžete stretnúť pomerne veľké množstvo turistov, takže v niektoré hodiny cez deň môže byť celkom preplnený.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Dolphin House alebo pôvodným menom Samadai leží okolo 20 km juhovýchodne od Marsa Alam. Zátoka má tvar polmesiaca a žijú tu veľká rodina delfínov. Prístup k nim je však obmedzený kvôli ich ochrane, cez deň ich môžete navštíviť len medzi 10 - 14 hodinou, no počet lístkov je limitovaný. Zátoka je rozdelená na časť pre delfínov a časť pre potápačov. Mnoho turistov navštevuje zátoku vďaka podmorským jaskyniam a lagúne, v ktorej môžete stretnúť morských koníkov.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Na Hamata ostrovoch sa môžete pozrieť na fascinujúce koralové záhrady. Od pobrežia pri Marsa Alam sú vzdialené iba niekoľko kilometrov. 30 minútová plavba vás dovezie k nádherným ostrovom, na magické miesta, ktoré sú ako stvorené pre šnorchlovanie.

Ceny plavieb a potápania

Za celodenné potápanie s certifikovaným potápačským centrom vrátane lode, výbavy a sprievodcu zaplatíte okolo 70 - 100 € pre dve osoby. Prenájom celej výbavy na potápanie stojí okolo 25 €. Ak to s potápaním myslite vážne a chcete sa mu venovať dlhodobo, odporúčame Vám si aspoň základnú potápačskú výstroj zaobstarať, kúpiť doma a zobrať si ju do Egypta so sebou.

Marsa Alam, Egypt - Sprievodca dovolenkou

Pre šnorchlovanie na populárne miesta môžete užiť výletné plavby. K útesu Marsa Abu Dabab sa dostanete loďou za cca. 15 € na osobu. Na útes Samadai je to asi 45 € a na Hamata ostrovy okolo 30 €. Či už ste v destinácii Marsa Alam len na pár dní alebo na dlhšie, rozhodne si treba skúsiť ponor, či aspoň šnorchlovanie. Tieto zážitky patria k Červenému moru!

Hotely v Marsa Alam

Výber hotelov v Marsa Alam je bohatý a každý si tu nájde presne to, čo hľadá. Pre mladé skupiny aktívnych ľudí je vhodný napríklad Hotel Siva Port Ghalib. Nachádza sa blízko prístavu, kde nájdete veľké množstvo barov a reštaurácií. Hotel ponúka veľa možností pre vodné športy a rôzne outdoor aktivity.

Ak ste si prišli užiť pokojnú a tichú dovolenku plnú relaxu, Hotel Sentido Oriental Dream je pre vás. Je to elegantný hotel v štýle rozprávok tisíc a jednej noci. Obklopuje ho nádherná záhrada v orientálnom štýle a nachádza sa priamo na piesočnej pláži.

Hotel Club Calimera Swiss Resort & LTI Akassia Beach je pre rodiny s deťmi tou správnou voľbou. Pre deti aj pre dospelých je tu množstvo príležitostí na zábavu, vrátane atrakciami dobre vybaveného aquaparku. Situovaný je na súkromnej piesočnej pláži s vlastným koralovým útesom.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

hurghada, hurgada, egypt, dovolenka, potápanie, výlety, more, safari, giftun

Copyright © 2000 - 2019, Hurghada.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com